Historie Klubu

V dubnu 1937 byl na Hanspaulce vložením soukromých pozemků některých členů založen Tenisový odbor Hospodářského klubu Nad Šárkou v Praze XIX se zaměřením na tenis. Mezi přední osobnosti klubu patřili například dr. Karel Ziegler, kom. rada Jan Zadák, Ing. Václav Ascher, Ing. Vladimír Dvořák, Ing. Alois Malinovský, prof. Boháček nebo spisovatel Josef Kopta.

V roce 1948 byl takzvaným Akčním výborem proveden kolektivní vstup nových členů do Sokola Dejvice II a původní spolek byl zlikvidován. Po zrušení Sokola byl tenisový oddíl převeden pod TJ Aritma Praha a v roce 1963 pod TJ Spartak Dejvice.

V letech 1956 až 1958 byly členy oddílu provedeny rekonstrukce kurtů a mezi lety 1959 až 1964 se dvě dřevěné boudy nahradily novou zděnou klubovnou podle dodnes výjimečného návrhu. Obě tyto akce trvaly zhruba 30 tisíc brigádnických hodin.

Po pádu komunismu byl všemi členy jednomyslně přijat návrh na opětovné osamocení, což bylo validováno dne 8. 5. 1990, kdy ministerstvo vnitra schválilo stanovy klubu a vznikl samostatný subjekt s názvem Tenisový klub Hanspaulka.

Klub v minulosti přihlašoval do soutěží Pražského tenisového svazu pět závodních družstev. V šedesátých letech zde hrál například daviscupový reprezentant a trenér Jan Kukal. Počátkem 70. let pak naše první družstvo hrálo druhou nejvyšší soutěž celého Československa.

V našem klubu vyrostli velice známí hráči. Patří mezi ně Jan Vacek, který triumfoval na okruhu ATP na turnaji Brasil Open 2001, vítěz juniorky Wimbledonu v roce 1992, David Škoch, a také dvojnásobná vítězka pařížské juniorky na Roland Garros 2022, Lucie Havlíčková.

Klub dnes

Najdete zde vyžití jak pro závodní hráče, tak pro malé děti, a v neposlední řadě pro ty, co se věnují tenisu na hobby úrovni. Pro své členy pořádáme různé akce během roku, jako například turnaje nebo společenské večery. Dále naši členové mohou využívat zvýhodněné ceny profesionálních trenérů v tenisové akademii.

rezervace
6 antukových tenisových dvorců